הצילו אותי מתרבות טבעונית

בתור אתאיסטית טבעונית, אני תמיד מתאכזבת מכמה אנשים שמפעילים הגיון וראציונל לגבי חוסר קיומו של אלוהים מאבדים את ההגיון והראציונל כשזה מגיע לרצון שלהם לצרוך חיות מתות והפרשותיהן. דף הפייסבוק הסאטירי "יהוה" שצוחק על דת פירסם את זה:

במסגרת פינת ההעשרה.

Posted by ‎יהוה‎ on Wednesday, September 13, 2017

 

התגובה שלי אליו כדלקמן:

אפשר לחשוב כאילו פיצה, המבורגר, חלב וגלידה זה רעיונות כל כך אובייקטיבים ואבסולוטים ולא תוצרים של תרבות… גרסאות טבעוניות של אותם מאכלים זה פשוט המשך של אותה התפתחות תרבותית. גם בגרסאות הלא טבעוניות שלהם, מאכלים עוברים שינויים מתרבות לתרבות וממקום למקום. אוכל "סיני" שנמכר במערב לא ממש אותו דבר כמו אוכל סיני מסורתי אבל אני לא רואה אותך מתלונן על זה. כך תרבות מתפתחת ומשתנה וכך יותר קל לאנשים לקרוא למשהו בשם של משהו שדומה לזה שהם כבר מכירים ורגילים אליו. זה חכם מסחרית ויותר מקל על אנשים שרגילים לאכול את הדברים האלה להרגיש שהם לא מפסידים כלום בטבעונות. איזה אינטרס יש לך להעביר את הדיאגרמה הזו אם לא נסיון לנפץ את הרעיון שקל לעבור לטבעונות עם כל התחליפים האלה שמקלים את העניין? אם תוכל לנפץ את הרעיון שקל להיות טבעוני ולהראות מצג שווא שזה קשה וכמעט בלתי אפשרי, אתה תוכל להמשיך להשתתף בתעשיית הסבל בלי לחוש אשמה, דהינו, באיזשהו מקום אתה כן מרגיש אשם, אחרת לא היית טורח עם הפוסט הזה.

לגבי העניין עצמו, אידאלית מבחינת הבריאות לא היינו אוכלים אוכל מעובד כגון התחליפים האלה, טבעוני או לא טבעוני, והיינו מסתפקים בפירות, ירקות, קטניות, דגנים שלמים, פטריות, זרעים, אגוזים ושקדים בצורתם השלמה ושילובים של אלה מבושלים או נאים בלי הוספת מלח, סוכר ושמן מזוקקים. אבל ג'אנק פוד זה חלק מהתרבות שלנו לא פחות מאכילת מוצרים מן החי, וטבעונות גם על בסיס ג'אנק פוד מונעת סבל של חיות, חוסכת משאבים מוגבלים של כדור הארץ כגון מים וגם יותר בריאה מג'אנק פוד על בסיס חיות מתות והפרשותיהן כי לפחות אין בזה כולסטרול, הורמונים וריכוז רעלים לאורך חיי החיה גם אם זה קלוריות דחוסות עניות בתזונה מלאה כגון סיבים. זה שלאכול ג'אנק פוד טבעוני מפספס חלק מהרווחים הבריאותיים של טבעונות זו לא טענה נגד טבעונות, זו טענה בעד טבעונות. אתה יודע שטבעונות זו האופציה הרחומה יותר וההגיונית יותר עבור השרדות האנושות ומחפש תרוצים למה זה קשה על ידי לקרוא לתחליפים מזויפים במקום פשוט להנות מהם בלי להתעלל בחיות ולהרוס את כדור הארץ.

אבל טבעונים ימשיכו לדחוף את השינוי התרבותי הזה, שתמיד היה קיים, שמאכלים קולינריים תמיד מוגדרים מחדש ללא הרף, והפעם שינוי תרבותי שיעשה את זה פחות ופחות מקובל להשתתף בתעשיות סבל. אתה למעשה מצטרף למחנה שמנסה לעצור את זה כי לך זה נראה קשה, בדיוק כמו כל האנשים שמנסים להוכיח שגם טבעונים מתעללים. אתה מנסה להוכיח שתמיד תהיה התעללות לא משנה מה נעשה ולכן אין שום טעם לצמצם את ההתעללות פי 100 או יותר… וזה עצוב שאתה משתמש בראציונליזציות האלה של אדם חלש אופי שמפחד להשתנות ולהתפתח במקום לבחור בראציונל ולהיות אדם חזק, אבל החולשה שלך והראציונליזציה שלך לא מפריכות את החשיבות של טבעונות עבור בעלי חיים, בני אדם וכדור הארץ, הרבה יותר חשובה מאשר לנסות לשמור על הגדרה פרימיטיבית של גלידה, פיצה, חלב והמבורגר שמחייבת התעללות בבעלי חיים והרס הסביבה שאנחנו צריכים כדי לחיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *