למה אני (רוב הזמן) כבר לא לובשת פאות

אני אישה טרנסית קרחת בת 37, עוד פחות מחודש 38. התקרחתי בגיל 21. כל האזור העליון של הראש שלי כמעט נטול שיער לחלוטין. מאחור ובצדדים עדיין יש שיער. כשרק התחלתי לקלוט שאני אישה, בשלהי גיל 32, התנסיתי הרבה עם פאות ובהמשך כשהתחלתי את המעבר שלי בגיל 34 לבשתי אותן תמיד כשיצאתי מהבית. לא היה מצב שהייתי יוצאת מהבית בלי פאה. גילחתי את הראש שלי פעם בשבוע בנסיון לצמצם את הגירודים. בלי פאה לא היה לי אפילו שמץ של סיכוי קטן שיפנו אלי בלשון נקבה.

בהמשך, אחרי שנתיים וחצי על הורמונים, ניתוח אף, ניתוח מצח וניתוח גרוגרת, התחלתי להרגיש יותר ויותר שהפאות שלי נראות מלאכותיות ביחס לפנים. לא שזה לא נראה מלאכותי קודם, אבל קודם הכל נראה מלאכותי, אז זה סוג של השתלב ביחד. עכשיו זה נראה לי כמו ערבוב של נשי טבעי ונשי מלאכותי. החלטתי לנסות לגדל את השיער שלי וללבוש כובעים. זה היה בשלהי יוני 2016 שהפסקתי לגלח אותו. מאז עברה שנה ורבע וזה מה שהספיק לגדול.

24 בספטמבר 2017

מאז הספקתי לעבור גם ניתוח תחתון והגדלת חזה. ציפיתי שפאות יראו יותר טוב אחרי זה וקניתי שתיים חדשות, חומה כהה ובלונדינית, אבל הן דווקא נראו בעיני אפילו יותר מלאכותיות.

25 בספטמבר 2017

25 בספטמבר 2017

ככל שהשיער שלי (מה שנשאר ממנו) גדל ויוצא לי להתנסות בלהסתובב עם כובע לעומת להסתובב עם פאות, כך אני חשה יותר ויותר שאופציית השיער שלי עם כובע גורמת ליותר אנשים לפנות אלי בנקבה. עם הפאות יש לאנשים יותר נטייה להגיד לי שאני "נראית פגז" אבל יש גם נטייה הרבה יותר גדולה לחטוף פניות בזכר ולא חשוב לי להראות "פגז" כמו שחשוב לי לא לחטוף פניות בזכר. התאוריה שלי היא שלמרות שהפאות שלי אולי גורמות לי להראות יותר יפה ומשתלבות יותר טוב עם שמלות, המלאכותיות שלהן גורמת לי לעבור פחות כאישה. כמובן שאני לא מחשיבה כאן את הפאה הצבעונית שלי שהיא מראש נראית מלאכותית ברעיון שלה, למרות שאני דווקא מרגישה שהיא נראית פחות מלאכותית בגלל עיצוב השיער שלה להבדיל עיצוב השיער בבלונדינית ובחומה.

25 בספטמבר 2017

צבע שיער זה לא הגורם היחיד שצריך להתחשב בו. גם התסרוקת חשובה וגם צריך לקחת בחשבון מה הבגדים שמשתלבים עם כל אחת מהאופציות האלה ואיך אותם בגדים בתורם תורמים לתופעה הזו של להראות יפה לעומת להראות עוברת כאישה. בתמונות למעלה מקרוב הצלחתי לגרום לפאה החומה להראות סביר, אבל כשמסתכלים על תמונת גוף, לי אישית מאוד ברור כמה היא נראית מלאכותית וכמה הפנים שלי נראות הרבה יותר גבריות איתה מאשר עם הכובע ושיער שלי.

25 בספטמבר 2017 עם פאה

25 בספטמבר 2017 עם כובע

יש לי מלא שמלות שנורא התלהבתי מהן וקניתי מראש באינטרנט שנראו כל כך טוב בפרסום, אבל עלי אני מרגישה שהן נראות מגוחכות.

הפאה לא עוזרת להוריד את רמת המגוחכות. עם כובע אני מרגישה יותר טוב עם איך שזה נראה, אבל הסטייל של הכובע לחלוטין לא קשור לסטייל של השמלה.

זו לעומת זאת, שמלה שאני מרגישה שממש מתאימה לי. אבל היא לא אלגנטית. היא קז'ואל. לא נראה לי שיש שמלה אלגנטית שיכולה להתאים לי.

הפאה כמובן הורסת את המראה, לפחות לדעתי.

אז הקיץ, אחרי כל הניתוחים שלי, אני מעדיפה להתלבש בסגנון הזה כשאני עם בטן שטוחה.

25 בספטמבר 2017

אני מבינה שזה נחשב "לא צנוע" או "מוגזם" או "לא יאה לאישה בגילי" אבל פונים אלי יותר בנקבה כשאני עם בטן שטוחה חשופה וגם זה נחמד לא למות מחום. אני מבינה גם שיש ביקורות על זה שרואים את צלעות החזה שלי ושזה נראה "אנורקסי", אבל כאמור, העדיפות הראשונה שלי זה שיפנו אלי בנקבה.

כשאני אחרי האוכל והבטן נפוחה או סתם כשלא חשופה לחום אימים, אני לובשת חולצה זרוקה מעל זה עם מחשוף כתף.

25 בספטמבר 2017

אז לסיכום, ירדתי מרוב השמלות שלי. אני מתה על שמלות אבל רובן נראות עלי לא משהו ומגבררות אותי חוץ מהצהובה שהיא סבבה. ירדתי מפאות שנראות מלאכותיות ביחס לאופציית מה-שנשאר-מהשיער-שלי-עם-כובע. (ראשי תיבות אפשריים: משמשע"כ? מנששע"כ? משמש"כ?) אני מעדיפה כרגע להשתמש בתזונה טבעונית לא מעובדת כדי לשמור על גזרת בוקר חטובה (אני במילא משתדלת לאכול ככה תמיד עבור הבריאות), לחשוף אותה בקיץ ולהתלבש כאילו אני הולכת לים.

כשיתחיל להתקרר, אלך יותר לכיוון הטייץ והשרוולים הארוכים ואם זה לא יהיה מספיק, אנסה ללבוש פאה כדרך להתחמם… אם כי למען האמת, למרות הצבעים ההזויים, אני מרגישה שהצבעונית, בגלל התסרוקת, משתלבת יותר טבעי מאשר החומה. כך או כך, אני ממש מעדיפה למצוא דרכים להסתדר עם השיער שלי מאשר עם פאות. הפאות שלי משיער אמיתי, לא סתם משהו סינתטי מברוריה… ואם פאות באמת היו עוזרות לי לעבור יותר כאישה, הייתי מתגברת על הגירודים, ההתעסקות והעלות הכספית כפי שעשיתי במשך שנים שהן כן עזרו לי… אבל כיום כשאני עוברת יותר טוב עם השיער שלי וכובע, מה הטעם? זה מגביל את אופציות הלבוש שלי לדברים שמשתלבים עם הכובע שלי, אבל אני מרגישה שהן עובדות יותר טוב מאשר החלופות. אם גם את אישה טרנסית קרחת, אני מציעה לך לנסות את הרעיון – לגדל שיער ולמצוא כובע או כובעים שאת אוהבת. אולי תופתעי לגלות כמוני שהפאה שלך מחבלת במקום לעזור לך.

2 תגובות בנושא “למה אני (רוב הזמן) כבר לא לובשת פאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *